Dodela bespovratne opreme za agro-preduzetnice

Tokom novembra i decembra 2018. godine poljoprivrednicama sa teritorije opština Aleksinac, Ražanj, Boljevac i Knjaževac dodeljena su bespovratna sredstva za nabavku opreme u cilju unapređenja proizvodnje i kvaliteta usluga na njihovim poljoprivrednim gazdinstvima. Ukupno 40 žena podržano je u 4 poljoprivredna sektora, a najviše zainteresovanih bilo je u oblasti pčelarstva, proizvodnje mleka i mlečnih proizvoda i prerade voća i povrća.

Sa ženama su najpre potpisani ugovori  o donaciji, a sredstva za grantove u iznosu od 24.000 evra obezbedile su 4 lokalne samouprave koje su i partneri  na projektu. Pri ocenjivanju prijava, prednost je data samohranim majkama, ženama iz planinskih sela i višečlanim porodicama u riziku od siromaštva. Dodelom bespovratne opreme završena je druga faza projekta Socio-ekonomskog osnaživanja žena u jugoistočnoj Srbiji, a u narednih 6 meseci izabrane poljoprivrednice dobiće podršku u promociji svojih proizvoda i usluga kao i priliku da posete uspešne poljoprivredne preduzetnice u drugim delovima Srbije.