PC Bujanovac

U Prihvatnom centru u Bujanovcu trenutno boravi oko 250 migranata. Odlukom Vlade Republike Srbije donetom 17. marta ove godine, svim migrantima smeštenim u prihvatnim centrima privremeno je ograničeno kretanje i izlazak iz centra.

Napuštanje prihvatnog centra moguće je samo u opravdanim slučajevima, kao što je odlazak kod lekara, uz posebnu dozvolu Komesarijata.

U Prihvatnom centru u Bujanovcu trenutno su, od strane Caritasa, prisutne kolege psiholog, sociolog i animator.

Shodno bezbedonosnoj situaciju i zaštiti zaposlenih, tokom vanredne situacije radno vreme se korigovalo, tako da su aktivnosti u centru od ponedeljka do četvrtka, dok se tokom petka usluge psihologa i socijalnog radnika mogu dobiti preko mobilnog telefona.

Rad je organizovan u malim grupama koji se održava na otvorenom ili u hodniku zgrada, poštujući sve preporuke nadležnih organa.

Najčešće aktivnosti u ovoj vanrednoj situaciji su razgovori sa migrantima o trenutnoj vanrednoj situaciji i edukovanje o svim merama prevencije i zaštite, kao i individualni susreti sa onima koji traže savet psihologa i sociologa.