Predstavnici Caritasa prisustvovali koordinacionom sastanku o smeštajnim kapacitetima za izbeglice

U Palati Srbija u Beogradu 07. aprila 2017. godine održan je koordinacioni sastanak o smeštajnim kapacitetima za izbeglice, u organizaciji Komesarijata za izbeglice i Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Sastanku su prisustvovali predstavnici Caritasa, kao i predstavnici drugih organizacija koje se aktivne u pružanju pomoći izbeglicama i migrantima. Pored njih sastanku su prisustvovali i predstavnici Evropske delegacije u Srbiji, IOM-a, UNHCR-a, ambasada i međunarodnih predstavništava.

Tokom sastanka učesnici su imali priliku da razgovaraju o aktuelnoj situaciji i dinamici radova na rehabilitaciji i adaptaciji objekata za smeštaj migranata, kao i da bolje upoznaju trenutne potrebe ovih smeštajnih kapaciteta, u cilju unapređenja koordinacije i prikupljanja dodatnih sredstava.